Respublikinė ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus ugdymo įstaigų vaikų piešinių nuotraukų paroda „Mano draugas – pasakos herojus“

Pasaka mažą vaiką lydi nuo pat jo gyvenimo pradžios. Klausydami pasakų, vaikai susipažįsta su gėriu ir blogiu, mokosi atskirti, kas yra kas. Pasakos ugdo vaikų moralines vertybes – teisingumą, dorybę, atsakomybę, gerumą, užuojautą, turtina žodyną.

Tikima, kad vaikai, girdėdami ir klausydami pasakų, ateityje norės jas patys skaityti, taip patirdami estetinių išgyvenimų ir džiugių emocijų. Įsijausdami į istoriją, vaikai susitapatina su pagrindiniu herojumi ir kartu išgyvena nerimą, stresą, nusivylimą, sėkmę ir nesėkmę – tai padeda lengviau identifikuoti tokius jausmus realybėje ir rasti būdų, kaip su jais susitvarkyti. Klausydami pasakų, vaikai mokosi naujų sprendimo būdų, o mėgiami pasakų herojai vaikui tampa draugais.

Piešdamas pasakos herojus ar vaizdus iš pasakos, vaikas reiškia savo jausmus, savo požiūrį į išgirstus dalykus. Piešiniuose vaikai įprasmina savo turimą patirtį, tam panaudodami įvairiausias dailės priemones.

Mūsų grupės „Skruzdėliukai“ ugdytiniai su mokytoja dalyvavo šioje parodoje ir džiaugiamės nuostabiai sukurta knygute.

Peržiūrėti „YouTube“ vaizdo įrašą „Mano draugas – pasakos herojus“